Dzisiaj jest: 21.4.2024, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
WYBIERZ JĘZYK

"Wiersze pisane z wnętrza serca"

Autor: Renata Świst
Kategoria/cykl: Poezja
Stron: 84
Wydawca: Studio Wydawnicze Milion
Rok wydania: 2022
Ocena:
Lubię od czasu do czasu sięgnąć po wiersze, bo choć to krótka forma przekazu zazwyczaj zawiera w sobie wiele emocji. Renata Świst napisała wiersze prosto z własnego wnętrza, które odwzorowują jej własne emocje przelane na papier. Pokazują jak bardzo ich autorka docenia życie i to co ono jej daje. Jak ważne są boskie uczucia, dzięki którym można żyć szczęśliwie, radośnie, cieszyć się z każdej danej chwili.


 
Serduszko bycia otuli mnie

Choć w mym życiu czasem trudno jest
To mam serduszko, co chroni mnie
Otula ciepłem, pomaga iść
Rozwiąże sprawy, co męczą myśl
Sprawi, że dobrze poczuję się
Spokojny oddech powróci wnet
I zrelaksuje wewnętrzny sens
W istnieniu bycia, co toczy się
Dusza bezpiecznie odpręży się
Przytuli szczęściem, co wokół jestAutorka w swoich wierszach przekazuje całą gamę emocji. Pokazuje nam, że w życiu czasem jest dobrze, czasem źle, ale zawsze można znaleźć pozytywy. I nawet, kiedy przychodzą gorsze momenty, to własne serduszko nas ochroni, że wróci spokój i wewnętrzny spokój.


Większość tych wierszy przekazuje pozytywną aurę, uświadamiając nam, że życie to piękny dar, który może dawać nam bezinteresowną radość życia, dnia codziennego. Życie w zgodzie z własnym sercem i sumieniem powoduje, że stajemy się szczęśliwi i spełnieni. Autorka jest też pełna nadziei, która wzmacnia jej wiarę sprawiając, że ta czuje się szczęśliwa, że dostrzega otaczające ją piękno.


 
Motywacja czasu

Czas, co minął, czas obecny
I czas przyszły, co nadchodzi
Taki prosty i zwyczajny
Skromny, skryty, wydobyty
Czas codziennie towarzyszy
W każdej chwili, sytuacji
Czasem biegnie lub spowalnia
W zależności od czynności
Czas dyktuje wiele rzeczy
Motywuje serce w głębi
I ustala rytm wewnętrzny
Bicia jego aktywności
Raz wycisza je od środka
A raz sprawia, że wyskoczy


Czas jest nieodłącznym elementem naszego życia. Tak jak pisze autorka czasem biegnie nieubłaganie do przodu, czasem spowalnia. Nie da się go jednak cofnąć do tyłu. Ma on jednak wpływ na nasze życie, bo każdego dnia mimo wszystko posuwa się naprzód. A co najistotniejsze, to on jest nieoceniony, gdyż sprawia, że nasze serce ciągle bije.


Praktycznie każdy z przedstawionych wierszy mówi o sercu i jego uczuciach, o tym jak w danej chwili czuje się autorka. Widać, że wiersze zostały pisane prosto z wnętrza.

Wiersze pisane prosto z wnętrza serca to zbiór krótkich wierszy, w których autorka przekazuje nam swoją niesamowitą miłość i wiarę do Boga oraz ludzi. Pokazuje nam, że warto cieszyć się życiem i emocjami płynącymi prosto z serca. Polecam.

 
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.