Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
WYBIERZ JĘZYK

"Miłość w czasach rozkładu"

Autor: D.B. Foryś, Marcin Halski
Kategoria/cykl: Fantastyka/ Fantasy/ Science Fiction
Stron: 304
Wydawca: Wydawnictwo Nie powiem
Rok wydania: 2022
Ocena:
Czarny humor D. B. Foryś nie jest mi obcy. Dlatego strasznie byłam ciekawa, co też może wyjść z napisanego duetu wraz z Marcinem Halskim, którego twórczości nie miałam okazji wcześniej poznać. Znając autorkę mogłam się spodziewać czegoś nieszablonowego i to właśnie otrzymałam. Mieszankę gatunkową, która pozwoliła mi spędzić całkiem miło czas. Zarówno styl pisania Doroty jak i Marcina jest lekki i przyjemny, więc całość stanowi kawał ciekawej powieści.

„Pod osłoną nocy, gdy mieszkańcy spali, zło przybywało w odwiedziny. Wlewało się w każdy zakamarek, zapuszczając korzenie. Wodziło dobrych ludzi na pokuszenie, namawiało do zbrodni, psuło, niszczyło i nie brało jeńców. Dlaczego tak się działo? To pytanie zadawano sobie od dawna.”

Verina to młoda, piękna wiedźma, która zajmuje się badaniem zwłok. Rejnar to przystojny rycerz, który jest dowódcą straży, a co się z tym wiąże musi mieć oko na Verinę. Od początku coś ich do siebie przyciąga, więc ciężko im się oprzeć pokusie, gdy jest taka sposobność. I nawet pomimo tego, że Zakon z Wiedźmami od wieków toczą wojnę, oni zostają kochankami.
W całej tej walce pomiędzy dwoma nacjami otwiera się portal, w którym pojawiają się potwory. Zaczynają ginąć ludzie, a na świecie robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Zarówno Verina jak i Rejnar pragną walczyć ze złem, gdyż mają dość patrzenia na ludzkie cierpienie.

Pomysł na fabułę jak najbardziej udany. Połączenie gatunków jest ciekawym zabiegiem, gdyż pozwala każdemu czytelnikowi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Akcja powieści rozgrywa się dość szybko, więc na nudę z całą pewnością nie będziecie narzekać. Zresztą nasi autorzy już się o to doskonale postarali. Świetna kreacja bohaterów, przyznaję, że polubiłam zarówno Verinę jak i Rejnara. Każdy z nich ma mocny charakter.
Przedstawiony świat jest pełen magii, humoru oraz rozwijającej się miłości. Jeśli jesteście ciekawi, czy miłość w trudnych czasach jest możliwa, koniecznie musicie przeczytać tę pozycję.

„Wiedziała, że przyjdzie. Nie była przesadnie próżna czy zadufana w sobie, ale miała świadomość swojej atrakcyjności. Gdyby nie profesja, którą się zajmowała, z pewnością nie mogłaby się odgonić od adoratorów. Niestety przez nią musiał starczyć jej ten jeden. Najważniejsze, że w tym przypadku jakość przezwyciężyła nad ilością.”

Oczywiście nie możemy traktować tej historii na serio. Trzeba ją potraktować z lekkim przymrużeniem oka. Nie zabraknie w niej również erotyki, ale takiej z umiarem. Moim zdaniem ten duet spisał się doskonale, a ja już czekam na kolejną książkę tych dwóch zakręconych autorów.

"Miłość w czasach rozkładu" to świetna pozycja dla tych, którzy lubią miks gatunkowy, intrygujących bohaterów i dobrą zabawę. Gorąco polecam!
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.