Dzisiaj jest: 1.10.2023, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
WYBIERZ JĘZYK

"W krainie dinozaurów"

Autor: Marek Marcinowski
Kategoria/cykl: Literatura dziecięca
Stron: 32
Wydawca: Wydawnictwo Anatta
Rok wydania: 2023
Ocena:
Jeśli uważnie śledzicie mój blog to zapewne dobrze wiecie, że pokazało się już tutaj kilka pozycji Marka Marcinowskiego dla dzieci. Dzisiaj przychodzę do was z kolejną, ale jakże ciekawą, bo opowiadającą o dinozaurach. Wspólnie z naszymi małymi bohaterami Zuzią i Wojtusiem każdy mały odkrywca będzie miał okazję podążyć śladami tych stworzeń.

Nie wiem dlaczego, ale dużo dzieci w młodym wieku fascynuje się właśnie dinozaurami. Pamiętam, że mój chrześniak jak był mały ciągle mówił, że chce „łeła”, a my z bratową nie mogłyśmy rozgryźć z początku co to takiego. Owy „łeł” okazał się właśnie dinozaurem. Jak dobrze pamiętam ja sama w dzieciństwie miałam w domu figurki tych stworzeń.

Dinozaury z całą pewnością potrafią przyciągnąć wzrok i wzbudzić zainteresowanie wśród dzieci. Nie oszukujmy się, większość z nich jest sporych rozmiarów i najzwyczajniej w świecie fascynuje. Dzięki książeczce autora mali odkrywcy poznają nazwy tych wszystkich żyjących niegdyś istot w muzeum paleontologicznym i będą mogli odkrywać ich szkielety. A w nocy podczas snu przeniosą się w odległe czasy, gdzie na własne oczy zobaczą wszystkie dinozaury.


 
Jeszcze podziwiali sprawne ruchy zwierzęcia, gdy naraz powietrzna bańka, w której się znajdowali, uniosła się, wyleciała z wody, przemierzyła plażę, wylądowała w samym środku lasu, po czym… zniknęła.

Zuzia i Wojtuś odbędą w śnie podróż pełną wrażeń po erze mezozoicznej, w której to żyły dinozaury. Na własne oczy zobaczą stworzenia żyjące triasie, jurze i kredzie. Nasi czytelnicy przekonają się jak dziwne, a czasem trudne nazwy nosiły te istoty. Niektóre z nich były mięsożerne, inne roślinożerne. Niektóre latały w powietrzu, inne doskonale pływały w wodzie.

Pięknym dodatkiem tej pozycji są przepiękne ilustracje wykonane przez Marynę Nejman. Na każdej stronie znajdziemy bowiem innego dinozaura. Oczywiście takie ilustracje pomagają naszym małym czytelnikom, aby opisy dinozaurów stały się realnym obrazem. Dodatkowo w książeczce najdziemy quiz z pytaniami dotyczącymi przeczytanej pozycji, a także pomysły na zabawy. 
- Ale mamy szczęście. Zobacz, kto nam się trafił! – zawołała Zuzia.
- To triceratopsy, dinozaury „z trzema rogami na twarzy”. Są roślinożercami z późnej kredy. Mamy w domu takie figurki.
- Na żywo wyglądają zdecydowanie lepiej.


W krainie dinozaurów to niezwykle ciekawa pozycja dla najmłodszych czytelników zabierająca ich w pradawny świat żyjących dinozaurów. Gorąco polecam.  
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.